لامپ زنون d3s برنده ی پرنورترین روشنایی سال شد

قدرت لامپ زنون d3s از چند ده وات تا چند ده کیلووات متغیر است.

برق این لامپ ها معمولاً در ولتاژ پایین (چند ده ولت) انجام می شود در حالی که یک مدار تقویت کننده ولتاژ برای فاز احتراق لازم است که در ولتاژهای تا 60 کیلو ولت برای قوی ترین لامپ ها لازم است.

برای جلوگیری از قوس چا بلافاصله پس از فعال شدن توسط ولتاژ بالا، معمولا برای یک اضافه جریان اولیه یا “تقویت جریان” ارائه می شود، شدت آن برابر با دو یا حداکثر سه برابر مقدار اسمی تمرین است و یک چهارم دوام کمتری دارد. یک ثانیه.

در برخی کاربردهای خاص را می توان از یک پایداری قوس خاص به دست آورد: در این موارد از دستگاه های ساختاری و نصب خاصی استفاده می شود.

تا پدیده هایی مانند جابجایی (تغییر چرخه ای نقطه) به حداقل برسد. جایی که قوس با کاتد ملاقات می کند.

“شعله ور شدن”  و “شناور”جابجایی سریع قوس بین انتهای کاتد به دلیل جریان های همرفتی در زنون). ، توسط قوس دیواره های لامپ گرم و سرد می شود.

عمر این لامپ ها چندین هزار ساعت است و معمولاً به دلیل خوردگی الکترودها و کاهش روشنایی به دلیل تبخیر مواد الکترود آنها در اثر دماهای بالا و فرسایش ایجاد شده توسط قوس و سپس متراکم شدن در سطح داخلی محدود می شود.

لامپ خوردگی الکترود می تواند توسط قطبیت منبع تغذیه یا موج جریان بیش از حد تسریع شود.

یکی دیگر از علل خوردگی جریان تماس حداکثر است که طبق یک مطالعه نامشخص در مورد نیروهای مسلح ایالات متحده ذکر شده در تاریخ مربوط به دهه 60، اما “900، طول عمر لامپ را تقریباً نیمی از آن کم می کند.

از نظر ساختاری شبیه لامپ قوس کوتاه است، با این تفاوت که قسمت حاوی قوس بلندتر است. این لامپ که در بازتابنده های بیضی شکل نصب شده است، برای شبیه سازی نور خورشید استفاده می شود.

این لامپ ها که در فلاش برای عکاسی استفاده می شوند، در ساخت و کار با لامپ های قبلی کاملاً متفاوت هستند.

آنها برای تولید فلاش بسیار شدید برای مدت زمان کوتاهی طراحی شده اند. محتوای گاز مخلوطی از زنون و سایر گازها در مقادیر کم است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.