پارچه ترمه اصل و راه های شناخت آن

آیا پارچه ترمه اصل را می شناسید؟ آیا پارچه ترمه اصل را از پارچه ترمه تقلبی  تشخیص می دهید؟پارچه ترمه از منسوجات گرانبهایی است که در گذشته با دست و با استفاده از الیاف ابریشمی ‌بافته می‌شد. از آنجایی که بافت این نوع پارچه گاهاً ‌شش ماه تا یک سال زمان می‏‏‌برد، بافنده ترمه نام خود را در گوشه آن پارچه ثبت می‌کرد. این پارچه ظریف که امروزه با کمک ماشین آلات نساجی بافته می‎‎شود، از دو سری نخ تار و پود شکل گرفته که در پایان، نخ پود در پشت پارچه به صورت آزاد مشاهده می‏‏‌شود.

راه های تشخیص ترمه اصل

واقعیت این است که برای عموم مردم تشخیص دقیق پارچه ترمه اصل و با کیفیت از دیگر انواع نامرغوب آن به سادگی ممکن نیست؛ یکی از دلایل ان دشواری در تشخیص نخ ابریشم از انواع نخ های پلی استر است. مورد دیگر موضوع استفاده از رنگ های طبیعی و با کیفیت در پارچه است، از دیگر موارد هم می توان به اصالت طرح و نقش در ترمه، کیفیت دوخت و … اشاره کرد.

در مجموع با توجه به اینکه برای اکثر مردم به دلیل عدم تجربه و شناخت کافی نسبت به انواع پارچه های ترمه موجود در بازار، توصیه شده است کسانیکه قصد خرید پارچه های ترمه باکیفیت را دارند تنها به کارگاه ها و تولیدی های معتبر و دارای سابقه مراجعه کنند و با اطمینان از انواع محصولات آنها خرید نمایند.

این مجموعه نیز از طریق برقراری ارتباط مستقیم و بدون واسطه با معتبرترین برندهای تولیدی ترمه در کشور آماده تامین سفارشات برای شما مشتریان است.

منبع: ترمه یزدی

برای تهیه پارچه ترمه اصل و کسب اطلاعات بیشتر با ما ارتباط بگیرید.

مدیر فروش           09136729054